kaymaz yolluk modeli, Osmanlı motifli, Fuşya

Kaymaz yolluk modellerinde yumuşak, yün tuşeli akrilik iplikler ile dokunan kumaşı, pvc noktalama destekli kaymaz tabanıyla ve 3 boyutlu görünüm veren özel işlem sonucu elde edilen motifleriyle Roseland Halı’nın bir diğer yeni modeli ise Osmanlı motifi.

Noktalama yöntemi ile üretilen kaymaz tabanlı üründür; Antimikrobiyal, Antialerjik, Alev Almaz, Fayans Ve Laminat Zeminlerde Kaymaz,Dökülmez,Koku yapmaz,Ürün Shaggy yolluk, halıfleks,tarzında değildir.Yüzeyi sık dokuma pelüş kumaş olup yumuşacıktır.8 mm hav yüksekliğinde ve hafiftir

Çamaşır Makinesinde Yıkanabilme Özellikleri İle Çok Kullanışlı Ve Uygun Fiyatları İle Çok Tercih Edilmektedir.

Noktalama yöntemi ile üretilen kaymaz tabanlı üründür; Antimikrobiyal, Antialerjik, 485derece sıcaklığa kadar alev almaya dayanıklıdır, mermer ve seramik fayans ve laminat parke gibi kaygan zeminlerde kaymaz, PVC tabanı Dökülmez ve Koku yapmaz,

Roseland kaymaz yolluk modelleri, shaggy veya halıfleks,tarzında değildir.

Yolluk yüzeyi sık vizon dokumadır, yumuşacıktır. 8 mm hav yüksekliğine sahiptir ve optimum ağırlıktadır.

Vizon dokuma nedir?

Vizon dokuma özel bir tekniktir. Normal halılarda kullanılan akrilik ipliklerin aksine kesik elyaflardan değil, özel koparma yöntemi ile üretilen iplikler ile dokunmaktadır. Akrilik iplikleri tutan atkı kısmı ise, halının görünmeyen kısmında kalan kısım, özel polyester iplikler ile hazırlanmaktadır. Polyester kısım tamamen iç kısımda kalmakta, bir nevi akrilik ipliklerin tutunduğu temel vazifesi görmektedir. Özel bir teknikle 2 katlı olarak dokunan vizon kumaş, yine bu tekniğe özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu sayede hav yapmayan halı dokusu ortaya çıkmış olmaktadır.

Muadil olarak gösterilen ürünlerden daha fazla halı malzemesine sahip olduğu için  metrekaresi 1 KG civarındadır. Bu sayede hem kolay taşınabilecek  hem de elektrikli süpürge ile temizlenebilecek bir ağırlıktadır.

Çamaşır Makinesinde Yıkanabilme Özellikleri İle Çok Kullanışlı Ve Uygun Fiyatları İle Çok Tercih Edilmektedir.

Akrilik ipliğin bir diğer özelliği ise özgül ağırlığı polyestere göre %13-15 daha azdır. Bu sayede daha aynı gramajda çok daha iyi bir tuşe ve kalite elde edilmesini sağlar ve üretilen kaymaz yolluk modelleri çok daha kullanışlıdır.

Tek bir sonuç gösteriliyor